Doktor Zawisza

Doktor Zawisza

Postprzez Knork » N, 10 lis 2013, 19:22

Doktor Zawisza to lekarz psychiatra oraz naukowiec będący zwolennikiem hipnozy. Zawisza we wszystkich odcinkach ubrany był na czarno. Doktora zagrał Jarosław Gajewski.
Knork

Postprzez » N, 10 lis 2013, 19:22

Re: Doktor Zawisza

Postprzez czerwonyy » Pt, 8 sie 2014, 20:19

Podobała mi się ta postać, lubiłem słuchać, jak gada głupoty. Jest lekarzem, a sam powinien się w niektórych odcinkach leczyć.
Rola lekarza pasuje do tego aktora, czasami panikował w zabawny sposób. Bardzo pozytywna postać.
Widzę SB
czerwonyy
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk

Postprzez Pabfer » N, 22 lut 2015, 19:49

Nie lubię narzekać na taki świetny serial, ale muszę to zrobić. Postać bez sensu. Mam wrażenie, że nic nie wnosiła, a tylko zapychała zbędnie czas. Strasznie mnie wkurzał tym, że zachowywał się jak wariat. Aktora muszę docenić i twórcom też muszę przyznać, że jak już wprowadzają kogoś takiego, to w inny sposób się nie da, ale po co go wprowadzać? Na cały serial rozśmieszył mnie tylko w końcowej scenie ,,Tadzio Krawczyk i Karol Norek''. Niektórzy lubią oglądać na ekranie dziwne zachowania, ale ja nie. Czuję się zawsze trochę nieswojo. Karol, Tadzio i Insp Kopek to też skończeni durnie, ale ich naiwność ma sens, nie zachowują się dziwnie i wnoszą wiele do fabuły.

Dodatkowa sprawa- ,,The Honneymooners'' mieli chyba 225 odcinków, natomiast 2 ostatnie serie (i zdecydowana większość trzeciej) ,,Miodowych Lat'' to odcinki wymyślone prze Polaków, nie nakręcone na bazie amerykańskiego oryginału. W tych 2 sezonach często przewijała się hipnoza- specjalność doktora (tzn. ogólnie w całym serialu, ale tam chyba najczęściej). Już za pierwszym razem była mało śmieszna, a co dopiero za kilkunastym... Nawet najlepszy pomysł przestaje bawić gdy się go oklepie. Ta hipnoza wzięła się chyba z fascynacji twórców doktorem (tak samo w ,,Kiepskich'' jest teraz okres fascynacji Jolaśką). i ja się pytam- po co robić wszystko na jedną nutę, jak się ma jeszcze ponad 100 oryginalnych odcinków do przerobienia? Oczywiście w tych dwóch sezonach było też wiele ciekawych i bardzo zabawnych odcinków, nie mających nic wspólnego z Doktorem (bo chyba za daleko poszedłem), ale przewijał się on zbyt często. Mam trochę niedosyt, że zamiast oryginałem, zajęto się Doktorem albo jego specjalnością (,,Mysz'') , ale dla mnie jedno z drugim się wiąże. Wyobrażacie sobie ,,Miodowe Lata'' ponad 100 odcinków dłuższe i bez powtarzających się tematów? Trochę wyolbrzymiłem ten problem, ale to dlatego, że mnie bardzo drażni.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk

Postprzez Knork » N, 22 lut 2015, 21:57

Dość ciekawa, a zarazem specyficzna postać potrafiła rozmierzyć i zaciekawić. Doktor został również fantastycznie zagrany przez Gajewskiego, zbyt wiele nie wnosił do serialu z tym mogę się zgodzić, ale był dobrą zapchajdziurą. :)
Knork

Postprzez Pabfer » N, 22 lut 2015, 21:59

Knork napisał(a):Zawisza zbyt wiele nie wnosił do serialu z tym mogę się zgodzić, ale był dobrą zapchajdziurą. :)

Nie poczuj się krytykowany- każdy ma inny gust, ale zapchajdziura i dobry? Da się tak?
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk

Postprzez Knork » N, 22 lut 2015, 22:05

Pabfer napisał(a):
Knork napisał(a):Zawisza zbyt wiele nie wnosił do serialu z tym mogę się zgodzić, ale był dobrą zapchajdziurą. :)

Nie poczuj się krytykowany- każdy ma inny gust, ale zapchajdziura i dobry? Da się tak?

Oczywiście, zobacz na przykład na piosenki w serialu. :)
Knork

Postprzez Pabfer » N, 22 lut 2015, 22:10

Masz rację, że w wielu serialach to zapchajdziury, ale jeśli odcinek ,,Miodowych Lat'' jest o układaniu piosenki (,,Pieśń Strudzonego renifera'', ,,Kanalersi''), to piosenka nie jest zapchajdziurą.
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk

Postprzez Knork » N, 22 lut 2015, 22:13

Pabfer napisał(a):Masz rację, że w wielu serialach to zapchajdziury, ale jeśli odcinek ,,Miodowych Lat'' jest o układaniu piosenki (,,Pieśń Strudzonego renifera'', ,,Kanalersi''), to piosenka nie jest zapchajdziurą.

Podałem przykład poza tym piosenka o reniferze pojawia się w kilku odcinkach. :)
Knork

Postprzez Karol Krawczyk » Pn, 23 lut 2015, 07:41

Dla mnie Doktor Zawisza to super zabawna i bardzo ciekawa postać :) Gestykulacja, mimika, sposób i ton wypowiedzi tych różnych teorii miażdżą ;) Albo te zabawne nieporozumienia, które sprawiały, że był lekko wystraszony jakby dookoła byli sami wariaci :D W życiu nie nazwałbym go zapchajdziurą, nawet wolałbym żeby częściej się pojawiał!
"Czego stoisz na torach? CZEGO STOISZ NA TORACH?!" :D
"CICHO! NIE KRZYCZ NA MNIE!"
Obrazek
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk

Postprzez murao22 » Wt, 28 kwi 2015, 14:07

Knork napisał(a):Zawisza we wszystkich odcinkach ubrany był na czarno.

W odcinkach "Wspaniały kumpel" i "Ptak na parapecie" Zawisza jest ubrany w fartuch lekarski. Być może wówczas jego postać wzorowano na oryginalnym doktorze z amerykańskich odpowiedników tych odcinków. ;)
Obrazek
murao22
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk

Postprzez » Wt, 28 kwi 2015, 14:07

Powrót do Bohaterowie