Edward Cieszkowski

Edward Cieszkowski

Postprzez monterr07 » Pt, 8 sie 2014, 20:03

Edward Cieszkowski, czyli tatuś Alinki, w którego wcielił się znakomity aktor Wojciech Pokora. Występował niestety rzadko, ale jego rola była świetnie zagrana :)

Moim zdaniem był dobrym teściem, z Karolem dogadywali się :D Od czasu Stanu Wojennego kiedy to na ulice Warszawy wyjechały transportery opancerzone i czołgi rzadko wychodzi z domu wieczorem. Z czasów młodości zna super sierżanta Zdobysława Kawałka, walczył w Powstaniu za co ma stopień kaprala i order Virtuti Militari (według Karola order otrzymał za mamusię - odc. Pieśń strudzonego renifera). Pracował w ośrodku resocjalizacyjnym, gdzie poznał Romana Kurskiego. Swoich podopiecznych katował poezją, m.in wierszami Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej. Jego podopieczni nazywali go "Krwawy Edward". Jest pantoflarzem, jednak umiał postawić się mamusi (również odc. Romeo z W(e)ronek)

A co Wy sądzicie o tatusiu Alinki?
Klub Sierżanta Elitarnych Jednostek Desantowych
Obrazek
CZEGO STOISZ NA TORACH?
monterr07
Alina Krawczyk
Alina Krawczyk

Postprzez » Pt, 8 sie 2014, 20:03

Re: Edward Cieszkowski

Postprzez Knork » So, 9 sie 2014, 08:30

Bardzo fajna postać w dodatku świetnie zagrana. Najbardziej lubię krwawego Edwarda w odc. Romeo z W(e)ronek. :mrgreen:.
Jak myślicie czy Edward po prostu jest pantoflarzem czy może mamusia go "ujarzmiła"? Ja myślę, że to wszystko sprawka mamusi. ;)

Tatuś Aliny wystąpił w 4 odcinkach (40. Pieśń strudzonego renifera, 69. Język ciała, 81. Romeo z W(e)ronek.) oraz w 1 odcinku "Całkiem nowych..." tj. 14. Szkoła rodzenia.
Knork

Postprzez Pabfer » Wt, 26 maja 2015, 18:53

Bardzo charyzmatyczna postać. Nie tylko bawi, ale też uczy. Jest delikatnym powieleniem Norka- obaj są mężami terrorystek, ale Edward ma zupełnie inne podejście do tej sytuacji. Jego najlepszym odcinkiem była chyba ,,Mowa Ciała''.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk

Postprzez astor » Pn, 4 gru 2017, 13:35

To tatuś Aliny się nazywa Cieszkowski? Myślałem, że Rudnik. :) A o samej postaci pisząc to bardzo go lubię. Śmieszy mnie to, że jest takim pantoflarzem i jest taki uległy wobec żony. Postać genialnie napisana, a jeszcze lepiej zagrana. Wielki szacun dla p. Wojciecha Pokory. Stworzył niezapomnianą kreację jako teść Karola. A najlepszy występ moim zdaniem zaliczył w "Romeo z W(e)ronek" .
Nie Karoluj mi teraz!
astor
Alina Krawczyk
Alina Krawczyk

Postprzez astor » Pn, 4 gru 2017, 13:52

Pabfer napisał(a):Jego najlepszym odcinkiem była chyba ,,Mowa Ciała''.

Chyba raczej "Język ciała" :)
Nie Karoluj mi teraz!
astor
Alina Krawczyk
Alina Krawczyk

Postprzez Pabfer » Pn, 4 gru 2017, 17:05

Faktycznie :D
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk

Postprzez » Pn, 4 gru 2017, 17:05

Powrót do Bohaterowie