Wojciech Pokora

Wojciech Pokora

Postprzez Pabfer » Wt, 26 maja 2015, 19:14

PATRZĘ I OCZOM NIE WIERZĘ! JAK MOŻE NIE BYĆ TEMATU O NIM?

Jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorów komediowych. Sympatię widzów zaskarbił sobie doskonałymi kreacjami w takich filmach jak "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", czy "Alternatywy 4". Ukończył Technikum Budowy Silników Samolotowych i przez kilka lat pracował w FSO. W 1958 r. ukończył warszawską PWST i rozpoczął karierę aktorską. Po raz pierwszy przed kamerami wystąpił w 1953 r. w filmie "Przygoda na Mariensztacie", ale pierwszą "prawdziwą" rolę zagrał dopiero w 1960 r. w komedii "Mąż swojej żony". W latach 1958 - 1984 występował na deskach Teatru Dramatycznego a od 1984 r. jest związany z Teatrem Kwadrat. Wojciech Pokora pracuje również jako wykładowca w PWST w Warszawie.

W ,,Miodowych latach'' zagrał Edwarda- ojca Aliny. Wystąpił też w 1 odcinku ,,Całkiem Nowych lat Miodowych''.

Obrazek

Bardzo lubię, gdy pojawia się na ekranie. Potrafi rozbawić. Nie chwaląc się (... dobra- chwaląc się) widziałem go na żywo. Bylem na ,,Zemście''. (Jeśli chodzi o ,,miodowych'' aktorów, to grali tam jeszcze Żak i Barciś.) Cenię Pokorę za to, że potrafil stworzyć charyzmatyczną postać.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Postprzez » Wt, 26 maja 2015, 19:14

 
 
 

Powrót do Aktorzy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron