Seriale- temat ogólny

O innych serialach i filmach polskich i zagranicznych

Re: Seriale- temat ogólny

Postprzez Pabfer » Pn, 10 wrz 2018, 19:23

Też uważam, że wierność oryginałowi jest bardzo ważna, tylko po prostu nie jestem zbytnio przywiązany do oryginału, więc ani mnie to ziębi, ani grzeje.

Lando nie jest obiektofilem. Powiedziano w jakimś wywiadzie, że nie wiadomo jaki jest, więc równie dobrze może być taki, ale w żadnym filmie ani serialu nie było mowy o jego preferencjach.

Komiksomaniak mówił na live, że Ciri wcale nie musi być czarna na 100%, tylko po prostu powiedzieli, że biorą pod uwagę taką opcję, a ludzie rozdmuchali.

https://www.youtube.com/watch?v=jDSRnua5Jms

od 39:27
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Postprzez » Pn, 10 wrz 2018, 19:23

 
 

Re: Seriale- temat ogólny

Postprzez Marciosss » N, 16 wrz 2018, 11:31

tylko po prostu nie jestem zbytnio przywiązany do oryginału, więc ani mnie to ziębi, ani grzeje.

Taki z pana patriota że adaptacja najwartościowszej Polskiej literatury po 1989 panu wisi?
Avatar użytkownika
Marciosss
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt, 1 sie 2017, 10:14
 

Re: Seriale- temat ogólny

Postprzez Pabfer » N, 16 wrz 2018, 15:06

Dla mnie niewierność oryginałowi to nie jest wada. Bardzo lubię MCU, a ono dość mocno różni się od komiksowych oryginałów m.in. z powodu praw autorskich i potem jak oglądam jak ktoś na YouTube omawia różnice między oryginałem, a filmem/serialem, to zazwyczaj stwierdzam, że albo obie historie są tak samo dobre, albo nawet nowa wersja jest lepsza, bo ta pierwsza już jest przestarzała. Tak samo uważam, że Trylogia Hobbit zyskała na tym, że adaptuje również Silmarillion. Oczywiście nie będę ty krytykować książek Wiedźmina, skoro ich nawet nie czytałem, ale może obie wersje historii będą równie dobre. Napisałem poprzednio, że wierność oryginałowi jest bardzo ważna, ale chodziło mi o kluczowe, najważniejsze kwestie, a szczegóły mogą być inne i potem się nawet ciekawie porównuje, że tu było tak, a tu tak, ale też dobrze. Szczegóły, czyli np. takie coś, że w niektórych wersjach historii Oliver Queen rozbił się na bezludnej wyspie na wycieczce, a w innych wersjach go porwano i się tam ostatecznie znalazł, ale najważniejsze, że jest na wyspie i tyle- wyspa to punkt wyjściowy akcji. Za taki właśnie mało istotny szczegół uważam czyjś kolor skóry. Najważniejsze co ta osoba myśli i robi.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Seriale- temat ogólny

Postprzez Marciosss » Śr, 19 wrz 2018, 17:22

Oglądałeś Rojst na Showmaxie?
Avatar użytkownika
Marciosss
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt, 1 sie 2017, 10:14
 

Re: Seriale- temat ogólny

Postprzez Pabfer » Śr, 19 wrz 2018, 17:50

Tak, prolog na YouTube i 1 Odcinek. Naprawdę bardzo solidny, ale nie oglądam dalej, bo nie moje klimaty.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Seriale- temat ogólny

Postprzez Marciosss » Cz, 20 wrz 2018, 10:16

A na Kler pan idziesz?
Avatar użytkownika
Marciosss
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt, 1 sie 2017, 10:14
 

Re: Seriale- temat ogólny

Postprzez Pabfer » Cz, 20 wrz 2018, 16:50

W żadnym wypadku. Nie dam nikomu zarobić na przesadzonej krytyce Kościoła. Kościół oczywiście nie jest idealny, ale ten film jest jednostronny, a nie obiektywny. Nawet w Internecie nie zamierzam tego oglądać.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Seriale- temat ogólny

Postprzez Marciosss » Cz, 20 wrz 2018, 17:13

Pabfer napisał(a):W żadnym wypadku. Nie dam nikomu zarobić na przesadzonej krytyce Kościoła. Kościół oczywiście nie jest idealny, ale ten film jest jednostronny, a nie obiektywny. Nawet w Internecie nie zamierzam tego oglądać.

Na podstawie czego wnosisz :lol:
Recenzja sugeruje co innego
https://film.wp.pl/dostajemy-piescia-mi ... 481039489a
Avatar użytkownika
Marciosss
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt, 1 sie 2017, 10:14
 

Re: Seriale- temat ogólny

Postprzez Pabfer » Cz, 20 wrz 2018, 18:03

Na podstawie opisu i składu twórców.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Seriale- temat ogólny

Postprzez Marciosss » Pt, 21 wrz 2018, 09:48

A wiesz że to przede wszystkim krytyka niektórych Księży i Parafian a nie całej instytucji?
Avatar użytkownika
Marciosss
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt, 1 sie 2017, 10:14
 

Postprzez » Pt, 21 wrz 2018, 09:48

 
 
 
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne seriale i filmy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron