Roman Kurski

Roman Kurski

Postprzez monterr07 » Śr, 13 sie 2014, 08:23

Jedna z najbardziej charakterystycznych postaci serialu. Kryminalista, przed akcją serialu garował we Wronkach i w Białołęce. Jaki dziecko znajdował się w zakładzie resocjalizacyjnym, gdzie jego opiekunem był krwawy Edward, czyli tatuś Aliny. Ma żonę, której nigdy nie widzimy na ekranie, jednak sporo o niej możemy usłyszeć (np. że ma potężny cios). Zawsze ubrany w pomarańczową podkoszulkę, krótkie spodenki i sandały, czasem widzimy go w niebieskiej koszuli założonej na podkoszulkę, lecz nie zapiętą (z tego co pamiętam - wersja do spania) a okazyjnie zakłada strój kibica CWKS Legia. Jest utalentowany muzycznie. Ma także kilka tatuaży: kotwicę na prawym ramieniu, czy "generalski wężyk i trzy gwiazdki" (o ile dobrze pamiętam :D dla niewtajemniczonych generał broni, trzeci, najwższy stopień w WP, za generałem i Marszałkiem Polski) Potrafi załatwić wszystko - od zniknięcia "Malucha" z podwórka kamienicy, do "odwiedzin" Zbigniewa Wodeckiego w dzień urodzin Aliny. W tą postać wcielił się Waldemar Obłoza (także scenarzysta niektórych odcinków).

Sentymentalna ballada filozoficzna
Jak rozpoznać kibica Polonii Warszawa

Poprawione nazwisko aktora po raz kolejny, może w końcu zapamiętasz - Karol Krawczyk
Klub Sierżanta Elitarnych Jednostek Desantowych
Obrazek
CZEGO STOISZ NA TORACH?
Avatar użytkownika
monterr07
Alina Krawczyk
Alina Krawczyk
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pt, 8 sie 2014, 19:17
 

Postprzez » Śr, 13 sie 2014, 08:23

 
 

Re: Roman Kurski

Postprzez Knork » Śr, 13 sie 2014, 11:34

monterr07 napisał(a):Ma żonę, której nigdy nie widzimy na ekranie, jednak sporo o niej możemy usłyszeć (np. że ma potężny cios).

W odc. Dzikość serca Hakeem uczy kobiety z kamienicy tańca w domu Krawczyków, wśród kobiet prawdopodobnie jest i żona Kurskiego ;)
Knork
 
Posty: 539
Dołączył(a): Cz, 7 lis 2013, 18:23
 

Re: Roman Kurski

Postprzez Karol Krawczyk » Śr, 13 sie 2014, 14:28

OBŁOZA!! Znowu ten sam błąd!
"Czego stoisz na torach? CZEGO STOISZ NA TORACH?!" :D
"CICHO! NIE KRZYCZ NA MNIE!"
Obrazek
Avatar użytkownika
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 207
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2014, 19:17
Lokalizacja: Podkarpacie
 

Re: Roman Kurski

Postprzez czerwonyy » Śr, 13 sie 2014, 16:00

Świetna postać. Typowy kryminalista, który nie odmawia alkoholu. Uwielbiam sceny, gdy Norek boi się Kurskiego, który bojąc się mruczy. Fajna też jest jego charakterystyczna pomarańczowa koszulka na ramiączka i teksty "W mordę jeża" oraz "strzałeczka sąsiady".
Najbardziej podobał mi się w odcinku "Rodzina patologiczna", gdy uczył chamstwa sąsiadów. Postać zdecydowanie na olbrzymi plus.
Widzę SB
czerwonyy
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 205
Dołączył(a): Pt, 8 lis 2013, 13:13
Lokalizacja: Ostrołęka
 

Re: Roman Kurski

Postprzez monterr07 » Śr, 13 sie 2014, 17:30

Co tak gały w mordę jeża wywalacie, normalna chawira, nieeee? :D
Klub Sierżanta Elitarnych Jednostek Desantowych
Obrazek
CZEGO STOISZ NA TORACH?
Avatar użytkownika
monterr07
Alina Krawczyk
Alina Krawczyk
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pt, 8 sie 2014, 19:17
 

Re: Roman Kurski

Postprzez murao22 » Pn, 12 sty 2015, 20:12

monterr07 napisał(a): Zawsze ubrany w pomarańczową podkoszulkę, krótkie spodenki i sandały, czasem widzimy go w niebieskiej koszuli założonej na podkoszulkę, lecz nie zapiętą (z tego co pamiętam - wersja do spania) a okazyjnie zakłada strój kibica CWKS Legia.


Kurski zakłada też służbowo kombinezon albo kominiarkę (odc. Medium).
Obrazek
Avatar użytkownika
murao22
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 810
Dołączył(a): So, 6 wrz 2014, 11:03
 

Re: Roman Kurski

Postprzez Pabfer » Pt, 20 lut 2015, 20:15

Od czasu do czasu irytuje, ale ogólnie na plus. Fantastyczna rola w ,,Meczu Derbowym''- to jego najlepszy epizod! Wyszły tam jego wszystkie cechy. Jego pojawienie się oznacza, że zaraz zacznie się ciekawa akcja. Kiedyś go średnio lubiłem, ale ostatnio się do niego przekonalem.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Roman Kurski

Postprzez Karol Krawczyk » Pt, 20 lut 2015, 20:48

Pabfer napisał(a):Od czasu do czasu irytuje, ale ogólnie na plus... Kiedyś go średnio lubiłem, ale ostatnio się do niego przekonalem.


A mógłbyś powiedzieć co Cię w nim czasami irytuje? Albo czemu wcześniej go mniej lubiłeś? Bo to bardzo ciekawe jest ;D
Może nawet domyślam się o jakie sceny chodzi(czasem Kurski się zgrywał i był jakby niemiły dla Karola i Tadzia-musieli mu w jakiś sposób ulegać by się uspokoił) ;)
"Czego stoisz na torach? CZEGO STOISZ NA TORACH?!" :D
"CICHO! NIE KRZYCZ NA MNIE!"
Obrazek
Avatar użytkownika
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 207
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2014, 19:17
Lokalizacja: Podkarpacie
 

Re: Roman Kurski

Postprzez Pabfer » N, 22 lut 2015, 12:50

Karol Krawczyk napisał(a):
Pabfer napisał(a):Od czasu do czasu irytuje, ale ogólnie na plus... Kiedyś go średnio lubiłem, ale ostatnio się do niego przekonalem.


A mógłbyś powiedzieć co Cię w nim czasami irytuje? Albo czemu wcześniej go mniej lubiłeś? Bo to bardzo ciekawe jest ;D
Może nawet domyślam się o jakie sceny chodzi(czasem Kurski się zgrywał i był jakby niemiły dla Karola i Tadzia-musieli mu w jakiś sposób ulegać by się uspokoił) ;)


Ogólnie nie lubię patrzeć na pijaków. W niektórych serialach są oni dobrze pokazanie- np. w STARYCH ,,Kiepskich'' czy w ,,Ranczo'',a w ,,Miodowych Latach'' twórcy czasem trochę przesadzali. Często rzeczywiście nie dało się pohamować jego agresji. Denerwowało mnie też jak wszystkich obcałowywał. Ale w większości odcinków- gdy pojawiał się tylko na moment- nie zdążył przesadzić i wtedy był zabawny.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Roman Kurski

Postprzez MarcinK » Pn, 3 paź 2016, 15:56

Nigdy nie mogę się zdecydować czy bardziej wolę Norka czy Kurskiego.
Norek jest trochę ciapowatym, ekscentrykiem. Pierwszy Geek w polskiej telewizji
Kurski jednak nie jest gorszy, świetna postać, z jednej strony łobuz i ma kryminalną przeszłość ale jednocześnie jest bardzo sympatyczny.
MarcinK
 
 

Postprzez » Pn, 3 paź 2016, 15:56

 
 
 
Następna strona

Powrót do Bohaterowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron