The King of Queens (Diabli nadali)

Dyskusje o serialach z całego świata na licencji The Honeymooners

The King of Queens (Diabli nadali)

Postprzez Knork » Wt, 3 gru 2013, 16:58

Diabli nadali (oryg. "The King of Queens") – amerykański serial komediowy, opowiadający o perypetiach młodego małżeństwa, Carrie i Douga Heffernanów, którzy zmuszeni są mieszkać w jednym domu z ojcem Carrie, Arthurem Spoonerem.
W Polsce serial emitowany jest na antenie Comedy Central i Comedy Central Family, a od 19 czerwca 2008 w TVN7. Serial był również emitowany na antenie telewizji Polsat.

Serial opowiada o Dougu Stevenie Heffernanie, pracującym jako kurier w fikcyjnej firmie IPS i jego żonie Carrie, pracującej jako sekretarka w kancelarii prawnej. Ojciec Arthur spalił swój dom w odcinku pilotowym, dlatego Heffernanowie zmuszeni są zostawić swoją piwnicę Arthurowi, aby mógł w niej mieszkać. Gderanie i zrzędzenie Arthura, nadwaga Douga oraz problemy małżeńskie Carrie i Douga są tematem każdego odcinka.

Serial czerpał inspiracje z serialu The Honeymooners. W szczególności odcinek Inner Tube nawiązuje do serialu The Honeymooners.
Knork
 
Posty: 539
Dołączył(a): Cz, 7 lis 2013, 18:23
 

Postprzez » Wt, 3 gru 2013, 16:58

 
 

Re: The King of Queens (Diabli nadali)

Postprzez Karol Krawczyk » Cz, 24 lip 2014, 14:38

Miałem to jakiś czas temu dodać, ale widzę, że mnie uprzedziłeś :)

Naprawdę rzadko oglądałem ten serial, ale akurat trafiłem na ten odcinek gdzie akcja działa się jak gdyby w Honeymooners a główny bohater był Ralphem ;) Widziałem to już parę lat temu.
"Czego stoisz na torach? CZEGO STOISZ NA TORACH?!" :D
"CICHO! NIE KRZYCZ NA MNIE!"
Obrazek
Avatar użytkownika
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 207
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2014, 19:17
Lokalizacja: Podkarpacie
 

Re: The King of Queens (Diabli nadali)

Postprzez Pabfer » So, 6 lut 2016, 11:55

Serial- podobnie jak ,,Flinstonowie''- nie jest na licencji ,,The Honeymooners''. Twórcy jedynie się zainspirowali oryginałem. Można powiedzieć, że to swego rodzaju plagiat.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: The King of Queens (Diabli nadali)

Postprzez Pabfer » Pn, 23 sty 2017, 13:56

Obejrzałem kilka odcinków i od polskiej wersji dzielą ten serial lata świetlne. Może to dlatego, ze nie przepadam za amerykańskim humorem, ale i tak miałem zbyt mało okazji do smiechu. Tzn. nawet może być i nie jest takie złe, ale jak mam porównanie z ML, to 100 razy bardziej wolę ML.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Postprzez » Pn, 23 sty 2017, 13:56

 
 
 

Powrót do Inne wersje z różnych państw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron