Artur Barciś

Artur Barciś

Postprzez Knork » Pt, 8 lis 2013, 19:24

Artur Barciś (ur. 12 sierpnia 1956 w Kokawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser.
Absolwent nieistniejącego już Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach oraz PWSFTviT w Łodzi z roku 1979. Aktor Teatru Na Targówku (1979–1981), Teatru Narodowego (1982–1984), Teatru Ateneum (od 1984).
Bardzo często występuje w rolach drugoplanowych, lecz charakterystycznych – wyrazistych i dających się zapamiętać. Nierzadko grywa postacie dziwaków bądź osób w jakiś sposób pokrzywdzonych przez los (niepełnosprawnych fizycznie lub psychicznie). Popularność zyskał dzięki występom w programie Okienko Pankracego przeznaczonym dla młodych widzów. Pod koniec lat 90. zyskał też sympatię telewidzów dzięki jednej z głównych ról w serialu telewizyjnym Miodowe lata, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka. Sprawdza się zarówno w rolach komediowych, jak i w dramatycznych
W 2010 brał udział w XI edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była mistrzyni tańca Paulina Biernat, jednak zrezygnował z programu z powodu kontuzji nogi. W programie zajęli 7 miejsce na 12 możliwych.
Knork
 
Posty: 539
Dołączył(a): Cz, 7 lis 2013, 18:23
 

Postprzez » Pt, 8 lis 2013, 19:24

 
 

Re: Artur Barciś

Postprzez Knork » Pt, 29 lis 2013, 09:35

1 grudnia zobaczymy Artura Barcisia w "Kulisach sławy" Uwagi

edit: Kulisy Artura Barcisia można obejrzeć tutaj

Wiedzieliście, że Barciś to zapalony kibic ? http://www.polskieradio.pl/43/279/Artyk ... adzi-wynik
Knork
 
Posty: 539
Dołączył(a): Cz, 7 lis 2013, 18:23
 

Re: Artur Barciś

Postprzez Pabfer » N, 22 lut 2015, 22:50

świetny aktor. Cenię go za to, że zawsze podejmuje trudne i ambitne role. Gdy słuchałem wywiadów z nim, odniosłem wrażenie, że to bardzo szczery i wesoły człowiek, co cenię. fenomenalna mimika, gestykulacja i artykulacja głosowa.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Artur Barciś

Postprzez Pabfer » Śr, 27 sty 2016, 22:03

Dotarłem do wywiadu z Barcisiem, w.którym opowiada o tylko o serialu.

1. Czy jeszcze kiedyś będą nagrywane nowe odcinki?
„Jeśli chodzi Ci o "Miodowe", to zostają Ci już tylko powtórki. Nowych "Nowych miodowych lat" nie będzie.”
2. Które odcinki zostały zrobione wg amerykańskiego scenariusza?
„Nie oglądaliśmy amerykańskiego pierwowzoru. Po prostu, scenariusze pierwszych 30 odcinków, były bardzo podobne. Potem, powstały zupełnie nowe, oryginalnie polskie scenariusze.”
3. Czy bał się Pan, że serial nie rozśmieszy ludzi na widowni?
„Nie.”
4. Jak odebrał Pan zmianę aktorki (Aliny)?
„To była bardzo dramatyczna i trudna decyzja. Kontynuowanie serialu z Agnieszką Pilaszewską było niemożliwe (o czym nie chcę pisać) i Polsatowi wydało się, że jeśli żonę Karola zagra żona aktora grającego główną rolę, to będzie najwłaściwsze wyjście z sytuacji. Wyszło, jak wyszło, ale i tak uważam, że Kasia zachowała się bardzo bohatersko, podejmując wyzwanie.”
5. Czy istnieją odcinki, które nie zostały wyemitowane?
„Nie.”
6. Co znajdowało się w butelkach z piwem?
„Piwo bezalkoholowe.”
7. Czy chętnie przyjął Pan propozycję zagrania w tym serialu?
„Propozycję do ML przyjąłem po sporych wahaniach, bo zdawałem sobie sprawę, że grozi to zaszufladkowaniem mnie jako aktora wyłącznie komediowego, czego chciałem uniknąć.
Teraz nie żałuję, bo to bardzo fajny kawałek mojego życia, a reżyserzy ciągle, angażują mnie do ról dramatycznych.”
8. Czy to prawda że kilka odcinków Miodowych Lat wyszło na kasecie VHS?
„Tak, to prawda. Była to kaseta przeznaczona na cele charytatywne.”
9. Ile odcinków znalazło się na niej?
„3.”
10. Czy zdarzało się Panu zapomnieć tekstu podczas realizacji odcinka przed publicznością?
„Bardzo rzadko, ale owszem zdarzało się. Nikt nie jest doskonały.”
11. Czy to prawda, że znudziła się Panu i Cezaremu Żakowi gra w serialu Miodowe Lata?
„Nie znudziła się, tylko nie chcieliśmy być Krawczykiem i Norkiem do końca życia.”
12. Z którą "Aliną" Lepiej się Panu współpracowało?
„Nie ujmując nic z talentu "pierwszej Alinki", ma bardzo trudny charakter, więc z drugą pracowało się lepiej.”
13. Jaki był powód odejścia Pilaszewskiej z obsady serialu?
„Wielokrotnie deklarowała, że nie chce już grać w ML i producenci przychylili się do jej prośby.”
14. Z czego były wykonane sznurówki, pasek, itd., które zostały zjedzone w odcinku pt. „Bardzo białe Boże Narodzenie”?
„Wszystkie te rekwizyty były zrobione z ciasta makaronowego.”
15. Ile dni przed świętami został nakręcony odcinek pt. „Przed pierwszą gwiazdką”?
„Nie pamiętam, ale chyba ze 2 miesiące wcześniej.”
16. Czy po 17 odc. „Całkiem Nowych Lat Miodowych” producenci myśleli o nakręceniu kolejnych?
„Myśleli, ale po wynikach oglądalności im przeszło.”
17. Czy jakiś przechodzień powiedział kiedyś do Pana „Tadeusz Norek”?
„Tysiące razy.”
18. Czy gdyby powstał scenariusz kolejnych odcinków, zgodziłby się Pan na zagranie w nich?
„Nie. To już przeszłość.”
19. W jednym z odcinków Alina pokazała Karolowi bardzo dużo Maggi w szafkach. Czy było prawdziwe?
„Tak, to były prawdziwe buteleczki z przyprawą Maggi. Zostały wypożyczone z hurtowni, a potem zwrócone.”
20. W odcinku pt. „Remont” Krawczykowie na końcu odcinka, mieli piękny, wyremontowany główny pokój z kuchnią, dlaczego w następnym odcinku był w starym stanie?
„Pewnie woleli jednak tę poprzednią wersję.”
21. W odcinku "Pieskie Życie" był bardzo słodki piesek. Czy naprawdę wabił się Supeł?
„Tak.”
22. W odcinku w którym Karol Krawczyk ma alergię na szkolenia BHP, Tadeusz Norek je coś co wygląda jak zielony makaron i mówi, że to smakuje jak "szpinak z asfaltem". Ciekawi mnie, co to było i czy naprawdę takie niedobre? Choć zdaje mi się, że to po prostu zwykły makaron z barwnikiem spożywczym. Mam rację?
„Masz.”
23. Czy grając postać Tadeusza Norka miał Pan czasem chęć zwiedzać kanały? Albo czy dostał Pan kiedyś taką propozycję?
„Nie.”
24. W odcinku pt. "Niespodzianka urodzinowa", kiedy pokazuje Pan serialowemu Karolowi, jak ma się ucieszyć z przyjęcia urodzinowego, wchodzi Pan do mieszkania Krawczyków udając Karola i przy gestykulowaniu uderza Pan ręką o krzesło. Czy to było zamierzone? Czy była to wpadka?
„PRZYPADEK! Przyznaję się, uderzyłem się przypadkowo. To są uroki nagrania "na żywo".”
25. Czy „Odcinek bez tytułu” (odc. 20) miał jakiś tytuł?
„Niestety, nie pamiętam, ale z całą pewnością tytuł był. Dowiem się jak to się stało, bo na pewno na egzemplarzu scenariusza był tytuł. Tylko nie wiem, czy go jeszcze mam.”
26. Czy ma Pan wszystkie scenariusze?
„Niestety, nie mam. Sporo rozdałem na różnych akcjach charytatywnych.”
27. Czy ogląda Pan czasem powtórki?
„Czasami, ale rzadko.”
28. W odcinku pt. „Mur czyli Zemsta” pokazane zostały drzwi wewnętrzne od strony sypialni i łazienki Krawczyków. Czy była również łazienka i sypialnia Krawczyków, tylko nie pokazana w żadnym odcinku?
„Nie było. To tylko dekoracja.”
29. Czy pod mieszkaniem Krawczyków był pokój?
„Pewnie był, bo Krawczykowie nie mieszkali na parterze.”
30. W jakiej cenie były sprzedawane bilety do teatru na nagrywanie odcinka?
„Nie było biletów. Zaproszenia były darmowe.”
[A propos, „odcinki były realizowane w Teatrze Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie przy udziale publiczności.” –filmweb.pl]
31. W jakich godzinach i dniach były zazwyczaj próby?
„Próby były od wtorku (dostawaliśmy scenariusz) do piątku (odbiór odcinka) od 15 do 18ej, bo potem graliśmy w swoich teatrach. Nagranie było w poniedziałki (kiedy aktorzy mają wolny dzień w teatrze) od rana do późnej nocy, aż nagraliśmy.”
32. Czy była jakaś scena poranna w serialu Miodowe Lata?
„Wiele było "porannych" scen, ale kręcone były... wieczorem.”
33. Panie Arturze, na pewno zna Pan reżyserów, producentów, itd. Czy mógłby Pan zaproponować nakręcenie kilku nowych odcinków?
„To my, a nie Polsat zdecydowaliśmy o zakończeniu produkcji ML. Ani ja, ani Czarek nie chcieliśmy być aktorami jednej roli i właśnie dlatego tak zdecydowaliśmy. Dzięki temu on mógł zagrać podwójną, wspaniałą rolę wójta i księdza, a ja Czerepacha w Ranczu. Gdybym ciągle grał Norka, nigdy nie zagrałbym Janka w Doręczycielu.”
34. Czy Cezary Żak zażądał od scenarzystów, żeby rolę Aliny grała jego żona i zagroził tym, że odejdzie z serialu, jeśli jej nie zaangażują?
„Po raz tysięczny powtórzę, że TO NIEPRAWDA. Pan Żak był akurat przeciwny. Polsatowi wyszło po prostu, że zabawnie będzie jak żonę Karola (skoro nie ma innego wyjścia) zagra żona Cezarego, bo przypadkowo jest też aktorką.”
35. Czy był odcinek, w którym nie wystąpili jacyś główni bohaterowie?
„Tak, było kilka odcinków (dwa, lub trzy), w których nie wystąpiły żony.”
36. Kiełbasa którą Tadzik podkradał Karolowi z lodówki była prawdziwa?
„Tak. Dodam, że to zawsze była to moja ulubiona kiełbasa "Wyborcza" firmy Morliny.
A zupa, oczywiście była prawdziwa. Przecież nie jedliśmy...wody!”
37. W odcinku pt. "Kuzgu-wu Boski Dynamit" grał Pan podwójną rolę. Moje pytanie brzmi: jak Pana "Podwojono"? Przecież Miodowe kręcono z udziałem publiczności "Na Żywo"!
„"Kuzgu-wu", to był jedyny odcinek, w którym poinformowano publiczność, że pewne ujęcia będą kręcone dwa razy, ponieważ wymaga tego scenariusz. Publiczność była nawet zadowolona, bo miała poczucie, że uczestniczy kręceniu wyjątkowego odcinka. Reszta, to filmowe, dość proste triki.”
38. Kto był Pana dublerem w odcinku pt. "Kuzgu-wu boski dynamit"?
,,Nie pamiętam nazwiska faceta, który grał moje plecy w tym odcinku. Z całą pewnością nie był to aktor. Po prostu znaleźli statystę, który podobny do mnie...wzrostem i kolorem włosów.”
39. Znalazł Pan w sobie jakieś cechy z Norka?
„Do Norka jestem (byłem) podobny tylko zewnętrznie, choć odnajduję w sobie czasem ten rodzaj słodkiej naiwności, właściwej ludziom, którzy wierzą, że świat jest dużo prostszy niż się wydaje. Mam to do dziś i chyba już taki pozostanę. Wolę być naiwny, niż przesadnie podejrzliwy. Jak mawiał Krzysztof Kieślowski: "Wierzę w rzadką dzisiaj wiarę; wiarę w człowieka".”
40. Czy ML zostaną wydane na DVD?
„Niestety, obawiam się, że "Miodowych lat" na DVD w oficjalnej sprzedaży raczej nie będzie.
Serial, jest formalnie, własnością amerykanów, czyli właścicieli pierwowzoru (bez względu na to jak niewiele z oryginałem miał wspólnego) i póki co Polsat nic nie robi żeby te prawa zdobyć. Pewnie dlatego, że "Miodowe" oglądają nowe pokolenia polaków i dla stacji jest lepiej kiedy jest on dostępny tylko na tej antenie. Myślenie bardzo błędne, bo każdy odcinek ML można już obejrzeć na YouTube.”
41. Jaka była Pana największa wpadka podczas realizacji serialu?
„,Kiedyś, w odcinku tzw. specjalnym, z okazji świąt Bożego Narodzenia, kiedy Krawczykowie i Norkowie byli na Cyprze, chyba z 10 razy zaczynaliśmy scenę (w obecności publiczności) kiedy trzeba było zaśpiewać kolędę "Wśród nocnej ciszy", a na półmisku zamiast karpia była ogromna ...ośmiornica, która na mnie patrzyła. Nie mogłem powstrzymać się od śmiechu”
42. Jak było na planie?
„ML były kręcone przy udziale publiczności, a na planie było różnie, ale zazwyczaj było ok. Najważniejsze, że zaowocowało wspaniałą przyjaźnią z Czarkiem Żakiem.”
43. Ile czasu zajmowało Panu nauczenie się swojego scenariusza?
„Ok. 2 godzin.”
44. Czy komórka w odcinku pt. ''Sms'' była pańska?
„W odcinku "SMS" miałem komórkę-rekwizyt. Nie działała. Była zabawką dla dzieci.”

45.O której godzinie i w jaki dzień w tygodniu realizowane były Miodowe Lata na żywo, przed kamerą ?
,,Nagrania były 2. O 17 i 20 w poniedziałki,,
46.Czy denerwował się pan kiedy grał pan po raz pierwszy (w pierwszym odcinku Miodowych Lat) przed publicznością ?
,,Oczywiście ,,
47.Jaki jest pana ulubiony odcinek Miodowych Lat ?
,,Mam kilka ulubionych, ale chyba najbardziej lubię "Smak wolności",,
48.Jak długo trwała realizacja jednego odcinak Miodowych Lat ?
,,Nagranie trwało jeden dzień i było przy publiczności, ale przygotowywaliśmy się 4 dni"

Wywiad zredagował Jakub Pasierbski.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Artur Barciś

Postprzez Pabfer » N, 27 mar 2016, 14:09

Wypowiadałem się już kiedyś o Barcisiu- aktorze. Teraz mogę się pochwalić, że poznałem go trochę prywatnie dzięki Barciślandii. To bardzo ciekawy, ciepły, życzliwy, inteligentny, optymistycznie nastawiony do życia człowiek. Rozmawiałem z nim kilka razy (niestety przez Internet, nie na żywo- na żywo go widziałem, jednak nie pogadaliśmy- ale zawsze) i za każdym razem zarażał swoim optymizmem. Podziwiam go za otwartość na fanów i cierpliwość - nie znam innego aktora, który założył forum o sobie. Wchodzę na Barciślandię rzadko i mało piszę, więc nie jestem jakimś wielkim znajomym Barcisia, ale stali bywalcy tego forum to jego przyjaciele, mówią z nim na ty i zawsze rozmawiają o ciekawych kwestiach. Ale to nie kryptoreklama żadnej strony internetowej, tylko post o Barcisiu jako człowieku, nie tylko odtwórcy roli Norka, więc zakończę mówiąc, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony całokształtem Pana Artura!!!
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Artur Barciś

Postprzez Piotrek2011 » Pt, 24 lut 2017, 16:07

Artur Barciś, świetny aktor. Doskonale zagrał zarówno Norka jak i np. Czerepacha w "Ranczu". Dodam, że czytałem kiedyś książkę o Arturze Barcisiu i to była bardzo dobra lektura.
Piotrek2011
Leopold Misiak
Leopold Misiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 24 lut 2017, 14:03
 

Re: Artur Barciś

Postprzez ToNieBździuch » Pn, 27 mar 2017, 19:58

Uwielbiam go, jakoś dobrze go nie znam z innych ról, ale głównie dla niego i Choteckiej ten serial oglądałem. Jak go się widzi to od razu banan na twarzy ;-). Taki naiwny i lekko infantylny, głupkowaty, słodki drań :lol: (Mówię o roli) w życiu wydaje się miłym i sympatycznym człowiekiem, no i dobry aktorem rzecz jasna ;-).
Avatar użytkownika
ToNieBździuch
Tadeusz Norek
Tadeusz Norek
 
Posty: 41
Dołączył(a): Wt, 24 sty 2017, 20:00
 

Re: Artur Barciś

Postprzez Pabfer » Pn, 27 mar 2017, 20:02

Jest bardzo sympatyczny i ciepły, tylko przy tym niestety skrajnie lewicowy czyli zepsuty moralnie, a przy tym to ateista i pozytywnie nastawiony do Klątwy- z ostatnich newsów. Do tego marzy o występie w Uchu Prezesa. Nie wiem co o nim myśleć, bo widzę i wady i zalety i jest ich podoba ilość. Jednak moja opinia o nim nie ma wpływu na opinię o Miodowych Latach i Ranczo, mimo, że te seriale też trochę przemycały lewicowe poglądy, bo ich całokształt jest na plus, a jakieś pojedyncze wady się wszędzie znajdzie.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Artur Barciś

Postprzez ToNieBździuch » Pn, 27 mar 2017, 20:33

Nie wiedziałem, że jest lewicowcem, no cóż trudno, nie będę oceniał ludzi po poglądach :) .
Avatar użytkownika
ToNieBździuch
Tadeusz Norek
Tadeusz Norek
 
Posty: 41
Dołączył(a): Wt, 24 sty 2017, 20:00
 

Re: Artur Barciś

Postprzez Kizior » Pn, 27 mar 2017, 21:58

Barciś ateista a grał Braciszka ? :roll:
Avatar użytkownika
Kizior
Tadeusz Norek
Tadeusz Norek
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt, 25 lip 2014, 17:59
 

Postprzez » Pn, 27 mar 2017, 21:58

 
 
 
Następna strona

Powrót do Aktorzy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości