Katarzyna Żak

Katarzyna Żak

Postprzez murao22 » Pt, 20 lut 2015, 11:53

Katarzyna Żak (ur. 19 października 1963 w Toruniu) – polska aktorka filmowa i teatralna. Znana z ról w serialach Miodowe lata oraz Ranczo.
W serialu Miodowe lata zagrała dwie różne postacie - Annę Spyrę (w odc. "Męska duma") i Alinę Krawczyk (od 96. odcinka, wcześniej rolę Aliny grała Agnieszka Pilaszewska-Maciejewska).
Obrazek
Avatar użytkownika
murao22
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 810
Dołączył(a): So, 6 wrz 2014, 11:03
 

Postprzez » Pt, 20 lut 2015, 11:53

 
 

Re: Katarzyna Żak

Postprzez Pabfer » Pt, 20 lut 2015, 17:07

Świetna jako Solejukowa w ,,ranczo'', ale w ,,Miodowych Latach'' 100 razy wolę Pilaszewską. Mam wrażenie, że Żak nie wczuła się w rolę Aliny i zagrała trochę sztucznie. To był tylko malutki fałsz, ale jednak. Była też trochę za mało energiczna- nie wiem, czy dostałaby tę rolę, gdyby nie znajomości...
Wyszło na to, że nawrzucałem na dobrą aktorkę... Więc prostuję- całokształt pracy ma świetny, ale po prostu nie pasuje do ,,Miodowych Lat''.
A może wszystko z nią dobrze, tylko Pilaszewska jest genialna?
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Katarzyna Żak

Postprzez Ka Sia » Pt, 20 lut 2015, 17:16

Pabfer napisał(a):Świetna jako Solejukowa w ,,ranczo'', ale w ,,Miodowych Latach'' 100 razy wolę Pilaszewską. Mam wrażenie, że Żak nie wczuła się w rolę Aliny i zagrała trochę sztucznie. To był tylko malutki fałsz, ale jednak. Była też trochę za mało energiczna- nie wiem, czy dostałaby tę rolę, gdyby nie znajomości...
Wyszło na to, że nawrzucałem na dobrą aktorkę... Więc prostuję- całokształt pracy ma świetny, ale po prostu nie pasuje do ,,Miodowych Lat''.
A może wszystko z nią dobrze, tylko Pilaszewska jest genialna?


Zastąpienie Pilaszewskiej nie mogło się udać... Po prostu. To jak stworzyła postać Aliny, jak ją zagrała było genialne. Poza tym, tamta Alinka miała coś w sobie takiego... sama nie wiem. Zawsze wydawała mi się taka subtelna(?) ;).
Może przez to nie potrafię przekonać się do odcinków, w których występuje Pani Żak? To już nie to samo...
"Idziesz w górę? Bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać, jak będziesz leciał w dół."
Avatar użytkownika
Ka Sia
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 404
Dołączył(a): Pn, 16 lut 2015, 21:33
 

Re: Katarzyna Żak

Postprzez murao22 » Pt, 20 lut 2015, 17:20

Ja się jednak nieco przekonałem do odcinków z nią, wiele z nich bawi mnie tak samo, jak te z Pilaszewską. Ale wielokrotnie widać brak profesjonalizmu Żakowej, np. w odcinku "List z Nigerii", gdzie nie potrafi wytrzymać ze śmiechu podczas sceny spotkania Karola z Chukwebukwe Ambalabambą. Rozumiem, że ta scena była bardzo śmieszna (mnie bardzo rozbawiła), ale profesjonalnemu aktorowi nie powinno to się zdarzać.
Obrazek
Avatar użytkownika
murao22
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 810
Dołączył(a): So, 6 wrz 2014, 11:03
 

Re: Katarzyna Żak

Postprzez kacrudy » Pt, 24 lut 2017, 17:17

Dużo gorsza niż Pilaszewska. Poprzednia grała mistrzowsko, poza tym stara Alina stawiała na swoim, a nowa Alina ciągle ustępowała mężowi. To już nie było takie zabawne. Poza tym Żakowa zawsze mówi takim samym głosem i mnie to irytuje. Zresztą pani Żak nie lubię jako aktorki, np. w "13 posterunku" czy "Uchu prezesa" grała tak sztucznie jak tu. W "Ranczu" gra w miarę dobrze (z tego, co widziałem pół-okiem).
"Hej, na całym świecie jest wiele osłów
Od osłów głupszych jest paru posłów
Ten świat jest taki ładny,
Najgłupszy zawsze radny.
Hej kolęda, kolęda!"
Avatar użytkownika
kacrudy
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 212
Dołączył(a): Pt, 24 lut 2017, 14:48
 

Re: Katarzyna Żak

Postprzez Pabfer » N, 26 lut 2017, 14:08

Katarzyna i Cezary Żakowie w Śpiewających Fortepianach :D

https://www.youtube.com/watch?v=hXrWNAjwFpM

Żak w obiema Alinami występował. Tylko z Pilaszewską był bardziej ,,krawczykowaty'' :D
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Katarzyna Żak

Postprzez Kizior » Wt, 2 maja 2017, 17:29

To jest koorwa dramat ! Najgorszy przykład nepotyzmu w polskim szołbiznesie koorwa !
Wszędzie odwala taki sam paździerz aż oczy i uszy puchną.
Avatar użytkownika
Kizior
Tadeusz Norek
Tadeusz Norek
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt, 25 lip 2014, 17:59
 

Re: Katarzyna Żak

Postprzez Pabfer » Cz, 4 maja 2017, 18:23

Co do nepotyzmu, to oficjalnie Cezary nie chciał żeby jego żona grała w ML. Do Rancza na pewno ją wkręcił, ale akurat tam była bardzo dobra- taki wyjątek od reguły.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Re: Katarzyna Żak

Postprzez Kizior » Pt, 5 maja 2017, 13:21

Nie chciał - takie baje to można wciskać Ibiszowi na sekcji.
Avatar użytkownika
Kizior
Tadeusz Norek
Tadeusz Norek
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt, 25 lip 2014, 17:59
 

Re: Katarzyna Żak

Postprzez Pabfer » Pt, 5 maja 2017, 20:44

Też za bardzo w to nie wierzę. Ciekawe kto lepszy by zagrał Alinę gdyby nie Żak. Ale chyba nawet nie zdążyli wziąć innych pod uwagę.
V-CE MIODOWY ZNAWCA i REDAKTOR FACEBOOKA!!!
Avatar użytkownika
Pabfer
Karol Krawczyk
Karol Krawczyk
 
Posty: 1445
Dołączył(a): Cz, 19 lut 2015, 18:01
 

Postprzez » Pt, 5 maja 2017, 20:44

 
 
 
Następna strona

Powrót do Aktorzy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron